Kopalnia Soli w Wieliczce (comfort tour)

czas trwania: 4,5 – 5 h        
rodzaj tury: komfortowa    
język: ang., niem., włos., hisz., fr
dostępność tury: codziennie    
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, 01.11, 24-25.12.

Informacja na temat miejsca:
Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalni w Europie. Jej unikalność sprawia, że jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Polsce przez turystów z całego świata. Pierwsze ślady otrzymywania soli w Wieliczce datuje się na ok. 6 tys. lat temu przez odparowanie wody z solanki (słona woda). Natomiast wydobycie soli z głębi ziemi rozpoczęto już w XII w. Przez wiele stuleci sól i jej złoża były cenione niemalże tak bardzo jak złoto.
Wycieczka rozpoczyna się zejściem po 380 schodach w dół na pierwszy poziom o głębokości 64m. Podczas trwającej 3h wycieczki zwiedzający przemierza 3,5km sieć podziemnych korytarzy na trzech poziomach, łączących wspaniałe komory, jeziora, groty i kaplice. Do najwspanialszych komór należy zapierająca dech w piersiach Kaplica Św. Kingi, ze wspaniałymi solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Nie mniej piękne są również Kaplica Św. Krzyża, Kaplica Św. Antoniego lub Komora Warszawa. W tej ostatniej są często organizowane koncerty, bale i bankiety. W pozostałych komorach prezentowana jest historia wydobycia soli oraz używane do tego narzędzia i urządzenia. W 1978 roku Kopalnia Soli  została wyróżniona wpisaniem na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trasa turystyczna kończy się na poziomie trzecim na głębokości 135m wyjazdem windą górniczą na powierzchnię ziemi.

Informacje na temat wycieczki:
Tura komfortowa może być zorganizowana codziennie na zamówienie klienta i obejmować wejście na turę w językach: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Wyjazd z Krakowa jest uzależniony od godziny oraz języka tury i indywidualnie uzgadniany z klientem. Nasz kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa i zawozi bezpośrednio do Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas trwającej ok. 40min podróży, samochód i kierowca są do dyspozycji klienta. Na miejscu kierowca przekazuje klientom bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza ich do tury w wybranym języku, organizowanej przez Kopalnie. Zwiedzanie Kopalni trwa ok. 3h. Po zwiedzaniu uczestnicy mają przerwę na odpoczynek i toaletę lub lunch. Jej długość może być ustalona z kierowcą.  Następnie goście są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 4,5 - 5 h.Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Tura w wybranym języku 
Zestaw słuchawkowy
Samochód do dyspozycji klienta
Kierowca z językiem angielskim
Woda mineralna (0,33l na osobę)
 
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa


Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok. 4,5 - 5 h i nie obejmuje posiłku,
  • W Kopalni panuje stała temperatura 14 C przez cały rok, więc pamiętaj aby ubrać się odpowiednio.
  • To jest wycieczka piesza, więc wygodne buty to podstawa.
  • Pamiętaj, że zwiedzanie rozpoczyna się zejściem w dół po 380 schodach. Bezpłatny zjazd windą jest możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się. Oczywiście musi być to wcześniej zgłoszone.
  • W Kopalni nie wolno używać ognia, palić papierosów oraz korzystać z elektrycznych latarek.
  • Robienie zdjęć w środku jest możliwe po wcześniejszym wykupieniu zezwolenia w kasie.