Zakopane (comfort tour)

czas trwania: 11-11,5h                 
rodzaj tury: komfortowa            
język: ang.,
dostępność tury: na życzenie   
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, 01.11, 24-25.12
 
Informacje na temat miejsca:
Na południe od Krakowa u stóp malowniczych Tatr, jedynych w Polsce gór o charakterze alpejskim, leży Zakopane. To najchętniej odwiedzany górski ośrodek przez turystów oraz miłośników sportów zimowych i letnich. Poza wspaniałym położeniem, właściwościami leczniczymi Zakopane przyciąga wiecznie żywym folklorem oraz przepiękną architekturą góralską. W XIX w. Zakopane zostało odkryte przez artystów, z których część osiedliła się tutaj i tworzyła. Wśród nich byli: kompozytor Karol Szymanowski, poeta Kazimierz Przerwa Tetmajer, malarz Stanisław Witkiewicz (twórca stylu zakopiańskiego w architekturze, tkaninach i ozdobach) oraz jego syn pisarz, malarz, filozof Stanisław Ignacy Witkiewicz. W okresie międzywojennym zostały zbudowane: Kolej linowa na Kasprowy Wierch (1985m) oraz kolej linowo-terenowa na Gubałówkę(1120m). Do dzisiaj Kasprowy Wierch jest licznie odwiedzany przez amatorów narciarstwa w zimie i wspinaczki wysokogórskiej w lecie. Z przeciwległej Gubałówki roztacza się wspaniały widok na miasto i Tatry. W mieście warto przejść się wzdłuż ul. Kościeliskiej i oglądnąć zabytkowe budownictwo zakopiańskie. Nie można pominąć starego drewnianego kościółka z cmentarzem na Pęksowym Brzysku. Warto tutaj zaglądnąć, aby zobaczyć oryginalne nagrobki ludzi zasłużonych dla Zakopanego i Tatr. Sercem Zakopanego są Krupówki, ulica wzdłuż której mieszczą się restauracje, bary, sklepy i punkty usługowe. To miejsce zawsze tętni życiem. W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych stolica Polskich Tatr gości tłumy entuzjastów narciarstwa. Jednak od kilku lat największym zimowym wydarzeniem jest Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Zjeżdżają tutaj najlepsi skoczkowie świata i tłumy kibiców. W lecie Zakopane jest świetnym miejscem wypadowym na spacery po tatrzańskich dolinkach lub wędrówki górskimi szlakami. Nie można wyjechać z Zakopanego bez wizyty w typowej góralskiej restauracji, skosztowania miejscowej kuchni i posłuchania góralskiej muzyki.

Informacje na temat wycieczki:
Tura komfortowa jest organizowana na zamówienie Klienta i obejmuje wynajęcie samochodu z kierowcą z językiem angielskim. Rezerwację należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą wycieczki. Kierowca odbiera Klientów z hotelu na terenie Krakowa miedzy 08:00 a 10:00 rano. Dokładny czas odbioru jest indywidualnie ustalany. Podczas trwającej 2h podróży do Zakopanego, Klient poznaje z samochodu uroki polskiego krajobrazu. Zwiedzanie rozpoczynamy od Chochołowa – wsi zbudowanej wyłącznie z drewnianych domów w stylu góralskim. Odwiedzamy pracownię miejscowego rzeźbiarza, a kilka kilometrów dalej bacówkę, w której obserwujemy wyrób serków owczych – oscypków. Zwiedzanie Zakopanego rozpoczynamy od wyjazdu kolejką krzesełkową i spacerem grzbietem Gubałówki, skąd roztacza się piękny widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy w dół kolejką szynową odwiedzamy miejscowy targ z produktami lokalnymi, a następnie drewniany kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzysku. Po zwiedzaniu jest przerwa na lunch, w jednej z regionalnych karczm oraz czas wolny na samodzielne zwiedzanie, spacer Krupówkami. Długość przerwy jest indywidualnie ustalana. Na zakończenie podjeżdżamy pod skocznię Krokiew, a następnie udajemy się z  powrotem do Krakowa. Całość wycieczki trwa ok. 11-11,5h. Program może być zmieniany i dostosowany do zainteresowań Klienta. Zamiast zwiedzania miasta, można udać się na wędrówkę do jednej z tatrzańskich dolin lub iść w wyższe partie gór.


 
Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Samochód do dyspozycji Klienta
Kierowca z językiem angielskim
woda mineralna (0,33l na osobę)

 
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa

 
Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok 11h i nie obejmuje posiłku,
  • Zakopane położone jest w górach, temperatura jest tam zawsze niższa niż w Krakowie, a pogoda bardzo zmienna. Ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do aury.
  • Wyjazd kolejką krzesełkową na Gubałówkę i zjazd koleją szynową jest dobrowolny i dodatkowo płatny przez Klientów na miejscu.
  • Pamiętaj, że cały dzień jesteś na nogach, więc wygodne buty to podstawa!